ASIA HAS MORE IMPACT ON BITCOIN PRICE THAN AMERICA AND EUROPE (2)

با توجه به شکل گیری رویدادهایی نظیر موافقت SEC برای ETF بیت کوین و معرفی مشتقات کریپتوکارنسی، آسان به نظر می رسد که تصور کنیم اخبار خروجی از آمریکا باعث هدایت بازار کریپتو می شود، اما تحقیقات جدید حاکی از آنست که آسیا محرک اصلی قیمت بیت کوین و بازارهای ارزهای رمزنگاری در دنیاست و نه غرب.

بنا به گفته Mosaic – شرکتی مطالعاتی و تحقیقاتی در زمینه رمزارزها – تحولات در آسیا تاثیر بسیار بیشتری بر بازار ارزهای رمزنگاری نسبت به بازارهای غربی جهان دارد. این عناوین به طور متوسط منجر به تحریک ۱۸٫۶۱ درصدی بازار شده است.

مهم ترین این تحولات در آغاز سال ۲۰۱۸ بود که CoinMarketCap، داده ها را از اکسچنج های کره جنوبی حذف کرد. بنا به گفته Mosaic، این اتفاق منحصر بفرد منجر به نزول بیش از ۵۷ درصدی در بازار شد.

در اواسط سال ۲۰۱۸، زمانی که قیمت بیت کوین از ۶۲۰۰ دلار تا ۸۰۰۰ دلار در نوسان بود، بسیاری از مفسران به خبرهای خارج شده از آسیا اشاره کردند. در آن زمان شهروندان ثروتمند چینی به بیت کوین بعنوان یک پناهگاه امن نگاه می کردند چرا که دولت موجب کاهش ارزش سایرارزها شده بود.

گفتنی است آسیا سابقه کافی در زمینه استخراج و در زمینه تبادل رمزارزها از طریق صرافی ها دارد.

با وجود سخت گیریهای کشور چین، کشورهای دیگری مانند سنگاپور، هنگ کنگ، ژاپن و کره جنوبی برای ارائه خدمات به اکسچنج ها و کسب و کارهای مرتبط، از خود اشتیاق نشان داده اند.

در همین راستا آرتور هیز – مدیر عامل شرکت BitMex مستقر در هنگ کنگ – در اوائل سال جاری، گفت که معاملات کریپتو در آسیا بیشتر از غرب توسعه یافته است. آسیا بر رمزارزها تسلط می یابد چون آسیایی ها از ارزهای دیجیتال سابقا نیز استفاده می کردند.

با این تفاسیر اخبار درز کرده از سمت این فرهنگ می تواند بسیار تاثیرگذارتر از اخبار خارج شده از اروپا و آمریکا به بازار کریپتو سمت و سو دهد. با این تفاسیر محققین به این نتیجه رسیده اند بدلیل نقش محوری آسیا در موضوع رمزارزها، سرمایه گذران میتوانند با نگاه به تحولات شرق پیگیر ایده های تاثیرگذار بر بازار کریپتو باشند.

منبع : BitCoinIst

ترجمه : ارزجدید

امتیاز
[تعداد رای: ۰ میانگین: ۰]