فرایند ارسال و تایید

در دو آموزش قبل روش ایجاد یک حواله فروش و همچنین روش خرید از یک حواله فروش را توضیح دادیم. در این قسمت آموزش ارسال رمزارز و اعلام این ارسال به تالار توسط فروشنده را آموزش می دهیم.

پس از آن که خریدار از یک حواله فروش خرید کرد و مبلغ آن را نزد تالار تبادلات واریز نمود، تالار تبادلات به صورت اتومات، ایجاد کننده حواله ( فروشنده ) را از طریق پیامک ( SMS ) و ایمیل آگاه می سازد.

در این زمان فروشنده باید به بخش “تراکنش های فروش ” خود در قسمت تراکنش های پنل کاربری خود مراجعه نموده و در لیست تراکنش های فروش ، هر تراکنش وضعیت مشخصی دارد
، تراکنش فروش‌ای که تاره ایجاد گردیده در کد وضعیت صفر میباشد این کد وضعیت همان طور که درجلوی آن توضیح داده شده  “در انتظار واریز ارز به آدرس کیف پول خریدار -مشاهده نشده” میباشد همچنین شماره تراکنش در متن پیام کوتاه و ایمیل ارسالی ذکر شده است .

تراکنش های فروش

تراکنش های فروش

با کلیک بر روی دکمه “مشاهده و اعلام ارسال یا انصراف ” آدرس کیف پول خریدار و همچنین میزان دستور ارسال قابل مشاهده میباشد .فروشنده باید به میزان دستور شده در فرم از رمزارز مربوطه به کیف پول خریدار ارسال نماید در غیر این صورت میزان ارسال شده را اعلام نمایید .در صورت ارسال بیشتر از دستور شده ، تالار تبادلات تعهدی جهت پرداخت بیشتر از دستور ارسال ندارد و در صورتی که کمتر از میزان دستور شده اعلام نمایید سیستم تالار به همان میزان ارسال شده حساب فروشنده را شارژ میکند و مابقی را به حساب خریدار برگشت زده. در صورت عدم انطباق میزان ارسال شده با میزان اعلام شده سیستم تایید اتومات تالار قادر به تایید ارسال شما نبوده و ممکن است خریدار نیز ارسال شما را تایید نکرده و پروسه خرید به مشکل بر خورده در نتیجه شدیدا به فروشندگان تاکید میگردد میزان دقیق رمزارز ارسال شده در پنل تالار اعلام فرمایید

 

اعلام ارسال

اعلام ارسال

ارسال از کیف پول

ارسال از کیف پول

پس از ارسال رمزارز  از کیف پول شخصی فروشنده به کیف پول شخصی خریداردر صورت فعال بودن سیستم ATC   برای آن رمزارز بلافاصله بعد از ایجاد تراکنش در شبکه بلاکچین تغیرات آن بر روی مشخصات تراکنش قابل مشاهده میباشد.

تراکنش اعلام میزان ارسال

تراکنش های فروش

تراکنش تایید شده

تراکنش تایید شده

فروشنده باید به این نکته توجه داشته باشد که سیستم تایید اتومات تراکنش ( ATC ) فقط در صورتی می تواند فعال شود که دقیقا فروشنده به همان میزانی که تالار دستور  به ارسال داده به کیف پول خریدار ارسال نماید .

نکته ۱: اگر فروشنده به هر دلیلی مقداری کم تر یا بیشتر به کیف پول خریدار ارسال کند، باید حتما همان مقدار ارسال شده را بعنوان میزان ارسالی به تالار تبادلات اعلام نماید تا تراکنش قابل ردیابی باشد. در غیر این صورت سیستم تایید ATC فعال نشده و فروشنده باید منتظر تایید دستی خریدار بماند.

نکته ۲: تراکنش هایی که سیستم تایید اتومات ( ATC ) برای آنها فعال نمی گردد به ناچار باید فقط و فقط توسط خریدار تایید گردد.

در صورتی که فروشنده به هر دلیلی مایل به انصراف از این فروش میباشد و نمیخواهید کوین ها را ارسال نمایید  میتوانید در صفحه “اعلام ارسال” دکمه بستن را زده و از صفحه زیرین دکمه انصراف را زده ، زمانی که فروشنده  از تراکنش انصراف میدهد بلافاصله مبلغ بلوکه شده تراکنش فروش از حساب کاربری فرد فروشنده به حساب کاربری خریدار برگشت میخود ، این عملیات کارمزدی از طرفین کسر نمیکند اما امتیاز منفی  برای فرد فروشنده در بر خواهد داشت .

زمان نشان داده شده در ردیف تراکنش هایی با کد وضعیت صفر صرفا جهت سیستم امتیاز دهی تالار میباشد اگر واریز و اعلام کوین قبل از ۴ ساعت صورت گیرد امتیاز مثبت برای فروشنده میباشد همچنین اگر خریدار تاقبل از ۴ ساعت اقدام به انصراف نماید امتیاز منفی جهت خریدار میباشد و اگر خریدار بعد از ۴ ساعت اقدام به انصراف نماید امتیاز منفی برای فروشنده میباشد.

در صورتی که فروشنده میزان دقیق اعلام شده را اعلام و ارسال نماید بلافاصله بعد از ایجاد تراکنش در شبکه بلاکچین تراکنش ردیابی میگردد و در لیست تراکنش های فروش  وضعیت ان قابل مشاهده میباشد و در انتها زمانی که حداقل ۳ کانفرم برای تراکنش مورد نظر در بلاکچین رمزارز ایجاد گردید سیستم ATC  مبلغ ریالی تراکنش را در حساب فروشنده شارژ مینماید .این مبلغ تا قبل از ۳۲ ساعت به حساب بانکی فروشنده واریز میگردد .

 

با اعلام دیدگاه خود مارا در بهبود عملکرد تالار تبادلات یاری کنید .

امتیاز
[تعداد رای: ۰ میانگین: ۰]