آیا با هالوینگ لایت کوین سرمایه شما دو برابر می شود؟

در حالی که تا هالوینگ بیت کوین حدودا یک سال دیگر زمان باقیست شمارش معکوس هالوینگ لایت کوین آغاز شده و کمتر ازدو ماه دیگر انجام میشود .

احتمالا شما هم این روز ها نام اصطلاح هالوینگ رو بار ها شنیده اید ، اما هالوینگ چیست ؟!

همونطور که میدونید ماینر های بیتکوین و ارز های مشابهی که عملیات استخراج براشون تعریف شده ، از امتیازی به عنوان Reward Block یا همون پاداش ماین هر بلاک برخوردارند ، این پاداش ها انگیزه است برای انجام کار توسط ماینر ها . اما در طرف دیگه ی این سیستم جذاب ، مبحثی وجود دارد به اسم عرضه و تقاضا که منجر به قیمت گذاری کریپتوکارنسی ها میشه ، به جهت حفظ این تعادل و ارزشمند تر شدن این ارز ها ، شبکه اولین بار برای بیتکوین اینگونه تعریف شد که پس از ماین تعداد خاصی از بلاک ها ، پاداش ماینر نصف بشه ، به این ترتیب به مرور زمان عرضه کمتر و بدست آوردن اون ارز سخت تر میشه و ارزش و قیمتش رو هم که خودتون شاهد هستید 🙂

به این نصف شدن هالوینگ گفته میشه …حالا بریم سراغ بحث اولمون …

litecoin

 

با انجام هالوینگ برای هر ارزی احتمالا محدودیت عرضه ایجاد میشود ، و بعضی از دلالان را به کاهش عرضه برای تقویت بازار تشویق می کند.
اگر به تغییرات ۱۲ ماه گذشته ی لایت کوین توجه کنید متوجه روند صعودی آن خواهید شد ( در زمان نوشتن این مقاله ، قیمت لایت کوین ۱۳۵ دلار است ) و به گفته ی تحلیل گرا احتمال رشد پنج برابری آن هم وجود دارد .

چرا پاداش ارزهای دیجیتال کاهش می یابد؟

میزان ایجاد سکه های جدید ارزهای دیجیتال تقریبا هر چهار سال یکبار کاهش می یابد. که به طور موثری کاهش نرخ تورم و کاهش عرضه در پول دیجیتال را به دنبال دارد. نرخ تورم فعلی بیت کوین بیش از ۴٪ است و پس از نصف شدن ۱٫۸٪ خواهد بود.

bitcoin inflation

چه اتفاقی برای قیمت بیت کوین خواهد افتاد؟

البته درست نیست که ما از هالوینگ های قبلی نتیجه گیری درستی برای پیش بینی آینده داشته باشیم زیرا در آن زمان اندازه و رقم ارزهای دیجیتال بسیار کوچک بوده است اما با این حال، ما می دانیم که در اثر هالوینگ تورم (و بنابراین عرضه) کاهش می یابد. در حقیقت کاهش عرضه همراه با تقاضای راکد باعث افزایش قیمت می شود و به این ترتیب ما آینده مثبتی را برای هالوینگ ارزهای دیجیتال انتظار داریم.

در روز۲۸ نوامبر ۲۰۱۲، قیمت بیت کوین ۱۲٫۳۵ دلار بود و تنها ۱۵۰ روز بعد زمان اولین هالوینگ بیت کوین قیمت آن به ده برابر رسید و رقم ۱۲۷ دلار را ثبت کرد. سری بعد نیز یک سال پس از هالوینگ قیمت بیت کوین ۲۰۵ دلار بود ولی ۱۵۰ روز قبل از هالوینگ بیت کوین ۵٫۲۴ دلار ارزش داشت.

bitcoin

 

بنابراین، پیشنهاد کلی برای خرید ارزهای دیجیتال پنج ماه قبل از هالوینگ و فروش آنها بعد از یکسال است که در این صورت طبق تجارب گذشته سرمایه تقریبا ۴۰ برابر خواهد شد.
در هالوینگ سال ۲۰۱۶ قیمت هر بیت کوین ۶۵۰٫۶۳ دلار بود. تنها ۱۵۰ روز به ۷۵۸٫۸۱ دلار رسید.یک سال پس از هالوینگ قیمت بیت کوین ۲۳۵۰ دلار شد. بنابراین، در طی این نیمه تقریبا شش فرصت سرمایه گذاری وجود داشت.

البته اندازه نمونه کوچک است، اما رابطه بسیار روشن می باشد. خرید قبل از هالوینگ و نگه داشتن برای مدت طولانی پس از آن بسیار سود آور است.

 

درباره هالوینگ لایت کوین چطور فکر می کنید؟

در مورد بیت کوین مطلب کاملا روشن است اما این به این معنی نیست که لایت کوین نیز همین مسیر را ادامه می دهد. لایت کوین به عنوان یک فورک از بیتکوین راه اندازی شد که می تواند “چهار برابر سریعتر ” باشد.
لایت کوین نیز مانند بیت کوین، هر چهار سال یک بار تقسیم می شود.
تا کنون، لایت کوین فقط یک هالوینگ داشته است، که در تاریخ ۲۶ اوت ۲۰۱۵ بود، و هالوینگ بعدی دو ماه دیگر است. این بار اندازه نمونه بسیار کوچک است، اما نتایج جالب توجه است، زیرا آنها واقعا تقلید کاملی از بیت کوین نیستند.
بهترین متریک برای استفاده در لایت کوین قیمت آن نسبت به بیت کوین است.
در روز هالیوینگ ، لایت کوین ارزشی معادل ۰٫۰۱۲۷۲ بیت کوین داشت. ۱۵۰ روز پس از آن قیمتش با ۳۵٪ کاهش به ۰٫۰۰۸۱۸۹ بیت کوین رسید. یک سال پس از هالوینگ قیمت تقریبا ۵۰ درصد پایین ترو معادل ۰٫۰۰۶۵۹۵ بیت کوین بود.
با نگاهی به نمودار زیر، روشن است که قیمت لایت کوین تقریبا ۶ هفته قبل از هالوینگ به اوج خود رسید، بنابر معامله گرانی که به دنبال نتایج مشابه بیتکوین برای هالوینگ لایت کوین بودند به شدت ناامید شده اند.

lite coin halving

 

اما بریم به سراغ کلام آخر ، زیرک بودن و استفاده از تجارب گذشته یکی از اصول مهم سرمایه گذاری است ، اما باید به این نکته توجه داشته باشید که بازار ارز های دیجیتال برخلاف بازار های سنتی بسیار جوان است و عمر کمی از ظهور آن گذشته ، و حتی اگر از غیر قابل پیش بینی بودن و رفتار های عجیب قیمتی ارز های مختلف چشم پوشی کنیم ، باز هم تجربه ها و اتفاقات مشابه زیادی برای رجوع کردن در این مارکت وجود ندارد . پس اگر پس از خواندن این مقاله به سرمایه گذاری و کسب سود از فرصت هالوینگ علاقه مند شده اید ، حتما اصول سرمایه گذاری و مدیریت ریسک را مطالعه کنید و پس از بررسی های کامل و نتیجه گیری شخصی خود اقدام کنید .

منبع : cryptobriefing

 

 

امتیاز
[تعداد رای: ۰ میانگین: ۰]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *