کریستین لاگارد گفت که برای حفظ ثبات و پایداری سیستم‌های مالی کنونی تکنولوژی‌های جدید مالی باید تحت قانون و مقررات عمل کنند

مدیرعامل صندوق بین‌المللی پول، کریستین لاگارد در آخرین مصاحبه خود اعلام نمود که تکنولوژی ارزهای دیجیتال، باعث ایجاد تغییر در سیستم بانکداری در جهان شده و برای حفظ ثبات و پایداری باید تحت نظارت قرار بگیرد.وی افزود تغییر مدل‌ کسب و کار در بانک‌های تجاری آشکارا نشان دهنده این موضوع است که «رمزارزها» تاثیر واضحی بر روی صنعت مالی در جهان داشته‌اند. او در ادامه اظهار داشت که تکنولوژی‌های دگرگون‌کننده همانند بلاک چین به وضوح در حال تکان دادن سیستم هستند.

هشدار کریستین لاگارد به رمزارزها

خانم لاگارد خاطر نشان کرد که چنین تغییراتی باید مطابق با قانون و مقررات باشد. او توضیح داد که نوآوری‌هایی که در نهایت منجر به بی‌ثباتی سیستم می شوند همیشه نامطلوب بوده و اینگونه تغییرات باید با مقررات و قوانین مناسبی همراه باشد . خانم لاگارد تاکید کرد که شرکت‌های فناوری که وارد فضای بانکداری می‌شوند نیز باید تحت قوانین مناسب فعالیت کنند. او در رابطه با این موضوع گفت:  نوآوریهایی که سیستم را بیش از حد تکان دهند مطلوب نیستند. این نوآوری‌ها باید پاسخگو باشند تا بتوانند کاملا قابل اعتماد واقع شوند . خانم لاگارد قبلا نیز بانک‌های بزرگ را ترغیب کرده بود تا ارزهای دیجیتال را بررسی کنند تا بتوانند همگام با تغییرات  مالی جهان حرکت کنند.

لازم به ذکر است که قبلا صندوق بین‌المللی پول با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده بود که ارزهای دیجیتال توانایی جایگزینی پول واقعی را ندارند ولی خانم لاگارد همواره تکنولوژی بلاک‌چین را به خاطر امن بودن، ارزان بودن و همچنین حریم خصوصی مورد ستایش قرار داده بود.

منبع : Cointelegraph ،Fxstreet ،Cnbc

امتیاز
[تعداد رای: ۰ میانگین: ۰]