اگر شما هم جزو پیگیری کنندگان اخبار داخلی ایران باشید ، احتمالا متوجه جنجال های این روز های بیتکوین و ماینر ها ی ایرانی شدید ، در این مقاله تصمیم گرفتیم به سراغ قوانین سایر کشور ها بریم و شرایط و قوانین اونها رو بررسی کنیم و احتمالا به فکر مهاجرت بیفتیم 🙂

هفت کشور برتر جهان برای ماینینگ کریپتو کارنسی :

ماینینگ بیت کوین بخش جدایی ناپذیر از اکوسیستم بیت کوین است؛ در حقیقت ماینینگ مکانیسم امنیت شبکه است. همچنین می تواند ماینرها را قادر به دریافت پاداش های بلوک در قالب بیت کوین جدید برای تامین امنیت شبکه و تایید و پردازش معاملات کند. پاداش بیت کوین در حال حاضر ۱۲٫۵ بیت کوین در هر بلوک است.

علاوه بر تنظیم سختی در شبکه، سودآوری استخراج بیت کوین تحت تاثیر تعدادی از عوامل خارجی قرار گرفته است. این عوامل عبارتند از:

۱) هزینه های انرژی
۲) ماشین آلات مورد استفاده
۳) اتصال به اینترنت
۴) محیط های نظارتی

همه این عوامل به محل عملیات استخراج بیت کوین بستگی دارد. این راهنما هفت کشور برتر برای ماینینگ بیت کوین بر اساس عوامل ذکر شده را به ما معرفی می کند.

ایسلند :

ایسلند تبدیل به یک قطب و جامعه cryptocurrency شده است. ماینینگ یک فعالیت پیشرو در این کشور می باشد و گزارشهایی وجود دارد که سال ۲۰۱۴ عملیات استخراج معادن در داخل کشور افزایش یافته و منجر به افزایش دو برابری مصرف برق شده است.

ماینرهای بیت کوین در حال استفاده از برق نسبتا ارزان موجود در کشور هستند. ایسلند از تعداد قابل توجهی از منابع طبیعی در مرزهای خود برای تولید انرژی استفاده می کند. با استفاده از گیاهان هیدروالکتریک، کشور قادر به ایجاد منبع پایدار برق است که برای شهروندانش کم هزینه و برای ماینرها جذاب است. گزارش Elite Fixtures اظهار داشت که سود استخراج بیت کوین در ایسلند ۴،۷۴۶ دلار می باشد.

علاوه بر این، آب و هوای سرد در ایسلند به ماینرها اجازه می دهد تا هزینه های مرتبط با تاسیسات خنک کننده نداشته باشند و از آنجا که دستگاه های ماینینگ بسیار داغ می شوند و نیاز به خنک کننده دارند تا بتوانند به طور موثر عمل کنند و از خطر ابتلا به آتش سوزی جلوگیری شود، آب و هوای سرد نیاز به این امر را کاهش می دهد، و به ماینرها کمک می کند هزینه های خنک کننده را ذخیره کنند.

گرجستان :

هزینه های برآورد شده برای استخراج یک بیت کوین در گرجستان ۳,۳۱۶ دلار است. این دومین کشور کم هزینه برای استخراج بیت کوین در لیست ما می باشد. البته کشورهای اروپای شرقی با هزینه های کم برق نیز وجود دارد که توسط مزرعه عظیم متعلق به BitFury در مرزهای کشور اشباع شده است.

علاوه بر این، گرجستان همچنین مالیات و قوانین نظارتی جذاب برای ماینرها دارد. قوانین این کشور برای ماینینگ مالیات در نظر نمی گیرد.

کانادا :

کشور آمریکای شمالی (کانادا) به سرعت در حال تبدیل شدن به یک جایگزین برای ماینرهای چینی است. ماینرهای چینی به علت محیط زیست نامطلوب کشورشان به دنبال کشورهایی برای انجام عملیات ماینینگ و سرمایه گذاری هستند. هزینه های برآورد شده برای استخراج یک بیت کوین در کانادا ۲,۹۶۵ دلار است.

این کشور نیز به جز هوای سرد که یک مزیت محسوب می شود دارای گیاهان هیدرولیک برای تولید برق می باشد.

با توجه به مطالب ذکر شده کانادا جز کشورهای برتر است، در کانادا شرایط مطلوب نظارتی برای کریپتو ها و تکنولوژی بلاکچین وجود دارد در حالی که در دیگر کشورها قوانین سخت ممنوعیتی برای رمز ارزها تدوین شده و همه این موارد و ایجاد یک محیط دوستانه برای فضای رمزنگاری باعث جلب ماینرها می شود.

ایالات متحده آمریکا :

میانگین هزینه استخراج یک بیت کوین در ایالات متحده آمریکا ۴,۷۸۵ دلار است. با این حال، مقدار واقعی بیت کوین استخراج شده در سراسر ایالت های مختلف در کشور متفاوت است. تا همین اواخر، نیویورک، یکی از ایالت ها با کمترین هزینه برق در جهان بود، یک پناهگاه ارزان برای ماینرها اما با توجه به هجوم استخراج کنندگان بیت کوین دولت ورود ماینرهای جدید را به شبکه متوقف کرد.

ارزان ترین ایالت برای استخراج بیت کوین لوئیزیانا است که به طور میانگین به میزان ۳،۲۲۴ دلار بیت کوین استخراج می کند. کشورهای دیگر در چهار مکان ارزان قیمت برای استخراج بیت کوین در آمریکا عبارتند از: آیداهو، واشنگتن، تنسی و آرکانزاس هستند.

روسیه :

روسیه در تلاش است تا خود را به عنوان یک کشور دوست با کریپتو کارنسی معرفی کند تا بتواند از این صنعت پرطرفدار استفاده کند. با توجه انرژی زیادی که در روسیه از منابع طبیعی ایجاد شده است، هزینه برآورد بیت کوین معادن ۴,۶۷۵ دلار است. همچنین، برنامه هایی برای تأمین انرژی یارانه ای برای ماینرهای ارزهای دیجیتال در شبکه بزرگترین تامین کننده انرژی کشور وجود دارد.

آب و هوای سرد روسیه نیز برای معادن سودمند است و شرایط آب و هوایی نظارتی مناسب برای فضای کریپوکارنسی نیز وجود دارد. قابل ذکر است که توجه داشته باشیم قانونگذاران در حال حاضر در حال تنظیم مقررات رمزنگاری هستند. با این حال، بعید است که قانونگذاری کریپتوها بر عملیات ماینینگ تاثیر بگذارد.

 

ونزوئلا :

ونزوئلا یکی از ارزانترین کشورها برای ماینینگ رمز ارزها محسوب می شود. ماینینگ یک بیت کوین تنها ۵۳۱ دلار هزینه دارد, زیرا برق توسط دولت به طور گسترده ای در اختیار ماینرها قرار می گیرد.

درحالی که در گذشته مشکلاتی در ارتباط با استخراج بیت کوین صورت گرفته بود، اما رئیس جمهور ونزوئلا مادورا اخیرا اعلام کرد که ماین کریپتو ها در این کشور کاملا قانونی است. این مهم احتمالا در ارتباط با راه اندازی پروژه پنهان ونزوئلا برای پترو است. با این حال، واردات تجهیزات معدنی در کشور، برای ماینرهای محلی چالش محسوب می شود.

استونیا:

در نهایت، به کشور کوچک استونیا می رسیم ایت کشور با تکنولوژی پیشرفته اش در شرق اروپا و برق ارزانش معروف است. موضع بسیار مثبت دولت و همچنین دسترسی به اینترنت با کیفیت بالا ماینرها را به این کشور علاقه مند کرده است. هزینه برآورد یک بیت کوین در استونیا ۵،۵۵۱ دلار است.

در حالیکه این هزینه متوسط در فهرست هفت کشور نامبرده تقریبا بالا است، اما باید توجه داشته باشید که استونی سیاست های مالیاتی مطلوب دارد، به این معنی است که هزینه های انرژی را با صرفه جویی در مالیات بازپرداخت می شود.

 

منبع : bitcoinmarketjournal

 

امتیاز
[تعداد رای: ۰ میانگین: ۰]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *