ارایه تخفیف به مشتریان یکی از راه های افزایش حجم معاملات است. ارزهای پاکسوس و جمینای با ارایه تخفیفات زیاد به مشتریان شاهد رشد چشمگیری در نیمه دوم سال ۲۰۱۸ بودند.
این دو ارز ازجمله ارزهای باثبات بازار کریپتوکارنسی هستند یعنی ارزش هر توکن آنها برابر با یک دلار است.

stablecoin
آنچه سبب استقبال از استیبل کوین ها (رمزارزهای باثبات) شده وجود نوسانات شدید در بازار ارزهای دیجیتال است. بی هیچ تردیدی تتر (tether) پیشتاز این میدان است و معمولا پس از بیت کوین، دارای بیشترین حجم معاملات روزمره است. این در حالی است که شائبه هایی درباره پشتوانه دلاری تتر (tether) وجود دارد.
البته موفقیت تتر باعث ایجاد انگیزه در جمینای و پاکسوس برای حضور در این بازار شد. دو رمزارز باثبات جمینای (GUSD) و پاکسوس (PAX) که ارزش هر توکن‌شان برابر با یک دلار قیمت دارند، اصلی‌ترین رقبای تتر (tether)به شمار می‌روند. این دو رمزارز باثبات، در چند ماه گذشته، از رشد بالایی برخوردار بودند. بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد که اصلی‌ترین دلیل رشد این دو در کوتاه‌مدت بخاطر ارائه تخفیفاتی است که منتشرکنندگان این دو رمزارز به صورت مخفیانه به مشتریان خود می‌دادند.
به نقل از کوین‌دسک و بر اساس گزارش‌های دریافتی از منابع خبری اعلام شد که اگر خریداران این رمزارزها قبل از مبادله آن با دلار، از این توکن‌ها به شکل خاصی استفاده کنند، تا سقف یک درصد شامل تخفیف شوند. این موضوع باعث شد تا ارزش دلاری بازار جمینای از ۸۷ میلیون دلار در ۱۷ دسامبر ۲۰۱۸ به صورت ناگهانی به ۱۰۳ میلیون دلار در ۱۸ دسامبر ارتقاء یابد.
بر خلاف این افزایش سهم بازار و با استناد به داده‌های تحلیلی دلفی دیجیتال، تتر حدود یک سوم از سهم بازار خود را در نیمه دوم سال ۲۰۱۸ از دست داد و جمینای با ۱۴۰ میلیون دلار حجم تراکنش توانست پاکسوس را در ژانویه ۲۰۱۹ پشت سر بگذارد. بر اساس این گزارش ، رقبای تتر با تمام توان خود می‌کوشند جایگاه برتر تتر را از آنِ خود کنند.

منبع : ccn.com

امتیاز
[تعداد رای: ۰ میانگین: ۰]