جک دورسی مدیرعامل توییتر معتقد است که بیت کوین به ارز دیجیتالی شماره یک اینترنت بدل خواهد شد. دورسی گفت از نظر من دنیای اینترنت لیاقت داشتن یک ارز بعنوان مرجع را دارد و به این ارز مرجع نیز خواهد رسید البته مطمئن نیستم که این ارز بیت کوین باشد ولی امیدوارم که این‌چنین باشد زیرا من طرفدار پر و پا قرص بیت کوین هستم.

وی در ادامه افزود که بیت کوین روزی بعنوان بستر تمامی پرداخت‌های اینترنتی تبدیل خواهد شد. او در ادامه افزود، این طرح باید به‌گونه‌ای باشد که اگر کسی بخواهد یک فنجان قهوه از مغازه بخرد باید بدون هیچ اتلافی و بدون اینکه هیچ تفاوتی نسبت به پرداخت معمولی با دلار داشته باشد بتواند هزینه را پرداخت کند. سیستم پرداخت باید بگونه ای باشد که حتی فروشنده متوجه پرداخت مبلغ با بیت کوین نشود.

دورسی همچنان بر روی یک روش پرداخت جدید برای خرید کالا از طریق بیت کوین کار می‌کند. او گفت ما می‌خواهیم به همان ایده اصلی برگردیم یعنی همان خرید یک فنجان قهوه با بیت کوین، به همین خاطر است که در حال همکاری با لایتنینگ لبز هستیم. هزینه ای که برای رسیدن به هدفمان پرداخت می کنیم مهم نیست بلکه فقط دوست داریم تا مطمئن شویم بالاخره به آن می‌رسیم.

دورسی اعلام کرد که شرکتش هر اقدامی که لازم باشد را انجام خواهد داد تا پرداخت‌ها از طریق بیت کوین بصورت وسیع تری انجام شود بدون اینکه صدمه ای به آزاد بودن شبکه بیت کوین واردشود. او در ادامه افزود که بدون قدرتمندتر کردن این تکنولوژی و نیز در دسترس قرار دادن آن برای همگان نمی‌توان هیچ یک از این کارها را به نتیجه رساند.
منبع : Coindesk

امتیاز
[تعداد رای: ۰ میانگین: ۰]