اخبار کوتاه مربوط به بیتکوین و دیگر گریپتوکارنسی‌ها

فقط یکسال تا کاهش ۵۰ درصدی پاداش بلاک بیت کوین باقی مانده است. اکنون پاداش بیت کوین استخراج کنندگان به ازای هر بلاک ۱۲٫۵بیت کوین است که این میزان تا ۳۶۵ روز آینده به ۶٫۲۵ بیت کوین کاهش پیدا خواهد کرد.

طبق قانون عرضه و تقاضا زمانی که عرضه جنسی کمتر از تقاضای آن باشد، قیمت باید افزایش یابد. با نگاهی به گذشته خواهیم دید که قیمت بیت کوین نهایتا یک سال بعد از هر نصف شدن پاداش استخراج افزایش می یابد و بازار بیت کوین رونق می گیرد.

براساس نتایج یک نظرسنجی که در توییتر در حال انجام است از ۲۵۷۴ نفر شرکت کننده، ۶۱% سرمایه گذاران باور دارند که قیمت در بازار بیت کوین قبل از نصف شدن پاداش ها (هاوینگ) افزایش می یابد و ۲۶% نیز اعتقاد دارند که پس از هاوینگ قیمت ها افزایش می یابد.

سال ۲۰۱۹ تاکنون سال خوبی برای بیت کوین بوده تاجائیکه شاهد رشد ۱۱۰% در قیمت بیت کوین بوده ایم. با توجه به این امر بسیاری از فعالان حوزه رمزارز باور دارند که بازار گاوی (به عبارت ساده، هنگامی‌که بازار رو به رشد باشد و قیمت روندی صعودی داشته باشد می‌گویند بازار گاوی است) با قدرت تمام بازگشته است.

شمارش معکوس تا روز هالوینگ بیتکوین

BlockReward

آیا Samsung Coin عرضه خواهد شد؟

 سامسونگ غول دنیای الکترونیک، مقدمات توسعه رمزارز اختصاصی خود به نام Samsung Coin را در دست اقدام دارد. از قرار معلوم Samsung Coin  تنها رمزارزی است که سازگاری کامل  با کیف پول مجازی سامسونگ خواهد داشت.

مطابق گزارشات سامسونگ پروسه ایجاد فریم ورک اختصاصی خود برای شبکه اصلی بلاک چین را آغاز کرده است. البته این بلاک چین انحصاری پس از عرضه بصورت مستقیم قابل استفاده نخواهد بود. سامسونگ علاوه بر این نوعی توکن به نام Samsung Coin را که مبتنی بر ارز دیجیتال اتریوم است را در دست توسعه دارد و قصد دارد در کنار بیت‌کوین و اتریوم از آن برای مبادلات ارز دیجیتال بهره گیرد.

CoinDesk Korea به نقل از یک منبع آگاه گفته که سامسونگ مدت زیادی  است که گروهی از متخصصان حوزه بلاک چین را برای تحقیق و توسعه بر روی این پروژه به استخدام خود درآورده است. این منبع همچنین فاش کرده است که این شرکت در حال توسعه برخی سرویس‌ها و خدمات دیگر هم هست. البته هیچ جزئیاتی درباره این سرویسها و خدمات منتشر نشده است.

سامسونگ و کیف پول مجازی

کمپانی سامسونگ همچنین توسعه کیف پول اختصاصی  خود  به نام Blockchain KeyStore  را به اتمام رسانده است. این کیف پول با بیت‌کوین که محبوب‌ترین رمزارز موجود است سازگار نیست.

 

 منبع خبر: Cointelegraph

کریستین لاگارد گفت که برای حفظ ثبات و پایداری سیستم‌های مالی کنونی تکنولوژی‌های جدید مالی باید تحت قانون و مقررات عمل کنند

مدیرعامل صندوق بین‌المللی پول، کریستین لاگارد در آخرین مصاحبه خود اعلام نمود که تکنولوژی ارزهای دیجیتال، باعث ایجاد تغییر در سیستم بانکداری در جهان شده و برای حفظ ثبات و پایداری باید تحت نظارت قرار بگیرد.وی افزود تغییر مدل‌ کسب و کار در بانک‌های تجاری آشکارا نشان دهنده این موضوع است که «رمزارزها» تاثیر واضحی بر روی صنعت مالی در جهان داشته‌اند. او در ادامه اظهار داشت که تکنولوژی‌های دگرگون‌کننده همانند بلاک چین به وضوح در حال تکان دادن سیستم هستند.

هشدار کریستین لاگارد به رمزارزها

خانم لاگارد خاطر نشان کرد که چنین تغییراتی باید مطابق با قانون و مقررات باشد. او توضیح داد که نوآوری‌هایی که در نهایت منجر به بی‌ثباتی سیستم می شوند همیشه نامطلوب بوده و اینگونه تغییرات باید با مقررات و قوانین مناسبی همراه باشد . خانم لاگارد تاکید کرد که شرکت‌های فناوری که وارد فضای بانکداری می‌شوند نیز باید تحت قوانین مناسب فعالیت کنند. او در رابطه با این موضوع گفت:  نوآوریهایی که سیستم را بیش از حد تکان دهند مطلوب نیستند. این نوآوری‌ها باید پاسخگو باشند تا بتوانند کاملا قابل اعتماد واقع شوند . خانم لاگارد قبلا نیز بانک‌های بزرگ را ترغیب کرده بود تا ارزهای دیجیتال را بررسی کنند تا بتوانند همگام با تغییرات  مالی جهان حرکت کنند.

لازم به ذکر است که قبلا صندوق بین‌المللی پول با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده بود که ارزهای دیجیتال توانایی جایگزینی پول واقعی را ندارند ولی خانم لاگارد همواره تکنولوژی بلاک‌چین را به خاطر امن بودن، ارزان بودن و همچنین حریم خصوصی مورد ستایش قرار داده بود.

منبع : Cointelegraph ،Fxstreet ،Cnbc

خالق اتریوم (ویتالیک بوترین)، اتریوم مزیت‌های بیشتری نسبت به همتای خود یعنی بیت کوین دارد. وی افزود نسل دوم بلاک چین که او خالق آن است آن‌قدر شایسته است که مهم‌ترین رمزارز در بازار جهانی باشد.

اتریوم بیت کوینی است که تکامل یافته است

مغز متفکر پروژه اتریوم در مصاحبه‌ای که با بیزینس اینسایدر داشته، توضیح داده که او در شروع کار کاملا درگیر بیت کوین بوده است. او تقریبا دو سال ابتدای فعالیت خود را صرف مشارکت فعالانه در جامعه بیت کوین کرد و در پروژه‌های متنوعی در ارتباط با ارز دیجیتال نیز مشغول شد تا این‌که دانشگاه را ترک کرد تا بتواند به طور کامل در فعالیت های مربوط به توسعه فناوری‌ بلاک چین سهیم شود. او پس از ترک دانشگاه و در مدت زمان بسیار کمی متوجه قدرت بلاک چین شد او متوجه شد که چیزهای جالب‌تری از یک رمزارز یک به یک وجود دارد که بلاک چین توانایی انجامش را دارد. او ایده اتریوم را مطرح کرد، این‌که فن آوری بلاک چین یک زبان برنامه‌نویسی است که روشی ساده‌ و راهی منطقی برای ایجاد یک پلتفرم است که می‌تواند برای کاربردهای متعددی مورد استفاده قرار گیرد.

اگر بیت کوین را ماشین حساب تصور کنیم آنگاه اتریوم یک تلفن همراه هوشمند است

او برای مقایسه قدرت دو بلاک چین، ماشین حساب و گوشی هوشمند را مثال زد. ساختار شبکه بیت کوین اینگونه است که بیت کوین می‌تواند فقط یک کار را درست انجام دهد اما اتریوم به دلیل اینکه یک ماشین تورینگ کامل است (Turing complete) و همچنین به خاطر وجود قراردادهای هوشمند و برنامه‌های غیرمتمرکز، توانایی ارائه امکانات گسترده تری به کاربران و توسعه‌دهندگان دارد. تفاوت بین ماشین حساب و گوشی هوشمند در چیست؟ در حالی که ماشین حساب فقط یک کار را به نحو احسن انجام می‌دهد، آیا واقعا نیاز مردم مرتفع خواهد شد یا مردم می‌خواهند کارهای دیگر را نیز انجام دهند؟

اگر شما صاحب یک گوشی هوشمند باشید، شما یک ماشین حساب جیبی، پخش‌کننده موسیقی و خیلی چیزهای دیگر را هم در قالب اپلیکشین در گوشی خود دارید.

اخیرا اتریوم برای رسیدن به ETH 2.0 توانست هارد فورک قسطنطنیه را اجرا کند که می‌تواند گام اول برای ایجاد یک بلاک چین مقیاس‌پذیر، سریع و کارآمد باشد که توانایی پردازش تا ۱ میلیون تراکنش در ثانیه را داراست.