اخبار کوتاه مربوط به بیتکوین و دیگر گریپتوکارنسی‌ها

بازار رمزارزها همچنان در حال ثبت رکوردهای مثبتی می باشد و بالطبع شبکه بیت کوین‌‌ هم از این قاعده مستثنی نیست. شبکه  بیت کوین‌‌ به تازگی رکورد بسیار جالبی را از خود  بر جای گذاشته است که از تاریخ ۲۷ نوامبر ۲۰۱۷ تابحال مشاهده نشده بود. شبکه بیت کوین ‌‌در حال حاضر شاهد چیزی بیشتر از یک میلیون آدرس فعال در روز است که می تواند پیام آور آینده‌‌ای بسیار روشن باشد. این رمزارز‌ در حال حاضر به اندازه بسیاری از برندهای معروف جهان صاحب کاربر فعال است.

bitcoin-active-wallet

کوین رووک که در زمینه رمزارزها فعالیت دارد در توییت خود نوشت: قیمت بیت کوین آن زمان که اولین بار از مرز یک میلیون آدرس فعال گذشت، ‌‌ ۹,۳۵۲ دلار بود که میانگین کارمزد برای هر تراکنش ۳٫۲۳ دلار بود. تعداد آدرس‌‌های فعال معیار مناسبی برای  سنجش میزان استفاده حقیقی یک رمز ارز در زمان ارسال و دریافت است و این حقیقت که در حال حاضر بیش از یک میلیون آدرس فعال و منحصر به فرد به صورت روزانه در شبکه این رمز ارز فعالیت دارند، نشانه خوبی برای این رمز ارز‌‌ است.

منبع : coindesk

فقط یکسال تا کاهش ۵۰ درصدی پاداش بلاک بیت کوین باقی مانده است. اکنون پاداش بیت کوین استخراج کنندگان به ازای هر بلاک ۱۲٫۵بیت کوین است که این میزان تا ۳۶۵ روز آینده به ۶٫۲۵ بیت کوین کاهش پیدا خواهد کرد.

طبق قانون عرضه و تقاضا زمانی که عرضه جنسی کمتر از تقاضای آن باشد، قیمت باید افزایش یابد. با نگاهی به گذشته خواهیم دید که قیمت بیت کوین نهایتا یک سال بعد از هر نصف شدن پاداش استخراج افزایش می یابد و بازار بیت کوین رونق می گیرد.

براساس نتایج یک نظرسنجی که در توییتر در حال انجام است از ۲۵۷۴ نفر شرکت کننده، ۶۱% سرمایه گذاران باور دارند که قیمت در بازار بیت کوین قبل از نصف شدن پاداش ها (هاوینگ) افزایش می یابد و ۲۶% نیز اعتقاد دارند که پس از هاوینگ قیمت ها افزایش می یابد.

سال ۲۰۱۹ تاکنون سال خوبی برای بیت کوین بوده تاجائیکه شاهد رشد ۱۱۰% در قیمت بیت کوین بوده ایم. با توجه به این امر بسیاری از فعالان حوزه رمزارز باور دارند که بازار گاوی (به عبارت ساده، هنگامی‌که بازار رو به رشد باشد و قیمت روندی صعودی داشته باشد می‌گویند بازار گاوی است) با قدرت تمام بازگشته است.

شمارش معکوس تا روز هالوینگ بیتکوین

BlockReward

آیا Samsung Coin عرضه خواهد شد؟

 سامسونگ غول دنیای الکترونیک، مقدمات توسعه رمزارز اختصاصی خود به نام Samsung Coin را در دست اقدام دارد. از قرار معلوم Samsung Coin  تنها رمزارزی است که سازگاری کامل  با کیف پول مجازی سامسونگ خواهد داشت.

مطابق گزارشات سامسونگ پروسه ایجاد فریم ورک اختصاصی خود برای شبکه اصلی بلاک چین را آغاز کرده است. البته این بلاک چین انحصاری پس از عرضه بصورت مستقیم قابل استفاده نخواهد بود. سامسونگ علاوه بر این نوعی توکن به نام Samsung Coin را که مبتنی بر ارز دیجیتال اتریوم است را در دست توسعه دارد و قصد دارد در کنار بیت‌کوین و اتریوم از آن برای مبادلات ارز دیجیتال بهره گیرد.

CoinDesk Korea به نقل از یک منبع آگاه گفته که سامسونگ مدت زیادی  است که گروهی از متخصصان حوزه بلاک چین را برای تحقیق و توسعه بر روی این پروژه به استخدام خود درآورده است. این منبع همچنین فاش کرده است که این شرکت در حال توسعه برخی سرویس‌ها و خدمات دیگر هم هست. البته هیچ جزئیاتی درباره این سرویسها و خدمات منتشر نشده است.

سامسونگ و کیف پول مجازی

کمپانی سامسونگ همچنین توسعه کیف پول اختصاصی  خود  به نام Blockchain KeyStore  را به اتمام رسانده است. این کیف پول با بیت‌کوین که محبوب‌ترین رمزارز موجود است سازگار نیست.

 

 منبع خبر: Cointelegraph

کریستین لاگارد گفت که برای حفظ ثبات و پایداری سیستم‌های مالی کنونی تکنولوژی‌های جدید مالی باید تحت قانون و مقررات عمل کنند

مدیرعامل صندوق بین‌المللی پول، کریستین لاگارد در آخرین مصاحبه خود اعلام نمود که تکنولوژی ارزهای دیجیتال، باعث ایجاد تغییر در سیستم بانکداری در جهان شده و برای حفظ ثبات و پایداری باید تحت نظارت قرار بگیرد.وی افزود تغییر مدل‌ کسب و کار در بانک‌های تجاری آشکارا نشان دهنده این موضوع است که «رمزارزها» تاثیر واضحی بر روی صنعت مالی در جهان داشته‌اند. او در ادامه اظهار داشت که تکنولوژی‌های دگرگون‌کننده همانند بلاک چین به وضوح در حال تکان دادن سیستم هستند.

هشدار کریستین لاگارد به رمزارزها

خانم لاگارد خاطر نشان کرد که چنین تغییراتی باید مطابق با قانون و مقررات باشد. او توضیح داد که نوآوری‌هایی که در نهایت منجر به بی‌ثباتی سیستم می شوند همیشه نامطلوب بوده و اینگونه تغییرات باید با مقررات و قوانین مناسبی همراه باشد . خانم لاگارد تاکید کرد که شرکت‌های فناوری که وارد فضای بانکداری می‌شوند نیز باید تحت قوانین مناسب فعالیت کنند. او در رابطه با این موضوع گفت:  نوآوریهایی که سیستم را بیش از حد تکان دهند مطلوب نیستند. این نوآوری‌ها باید پاسخگو باشند تا بتوانند کاملا قابل اعتماد واقع شوند . خانم لاگارد قبلا نیز بانک‌های بزرگ را ترغیب کرده بود تا ارزهای دیجیتال را بررسی کنند تا بتوانند همگام با تغییرات  مالی جهان حرکت کنند.

لازم به ذکر است که قبلا صندوق بین‌المللی پول با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده بود که ارزهای دیجیتال توانایی جایگزینی پول واقعی را ندارند ولی خانم لاگارد همواره تکنولوژی بلاک‌چین را به خاطر امن بودن، ارزان بودن و همچنین حریم خصوصی مورد ستایش قرار داده بود.

منبع : Cointelegraph ،Fxstreet ،Cnbc