اخبار مربوط به بیتکوین و دیگر گریپتوکارنسی‌ها

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای در مورد ارز دیجیتال و حواشی ناشی از آن بیانیه صادر کرد. در این بیانیه آمده است:

«پدیده ارزهای دیجیتال مانند هر پدیده نوظهور دیگری در حوزه فناوری اطلاعات و اقتصاد دیجیتال، دارای ابعاد مختلف و پیچیده‌ای بوده و پیامدهای خاص خود را نیز به همراه داشته و خواهد داشت.

ادامه مطلب

بازار رمزارزها همچنان در حال ثبت رکوردهای مثبتی می باشد و بالطبع شبکه بیت کوین‌‌ هم از این قاعده مستثنی نیست. شبکه  بیت کوین‌‌ به تازگی رکورد بسیار جالبی را از خود  بر جای گذاشته است که از تاریخ ۲۷ نوامبر ۲۰۱۷ تابحال مشاهده نشده بود. شبکه بیت کوین ‌‌در حال حاضر شاهد چیزی بیشتر از یک میلیون آدرس فعال در روز است که می تواند پیام آور آینده‌‌ای بسیار روشن باشد. این رمزارز‌ در حال حاضر به اندازه بسیاری از برندهای معروف جهان صاحب کاربر فعال است.

bitcoin-active-wallet

کوین رووک که در زمینه رمزارزها فعالیت دارد در توییت خود نوشت: قیمت بیت کوین آن زمان که اولین بار از مرز یک میلیون آدرس فعال گذشت، ‌‌ ۹,۳۵۲ دلار بود که میانگین کارمزد برای هر تراکنش ۳٫۲۳ دلار بود. تعداد آدرس‌‌های فعال معیار مناسبی برای  سنجش میزان استفاده حقیقی یک رمز ارز در زمان ارسال و دریافت است و این حقیقت که در حال حاضر بیش از یک میلیون آدرس فعال و منحصر به فرد به صورت روزانه در شبکه این رمز ارز فعالیت دارند، نشانه خوبی برای این رمز ارز‌‌ است.

منبع : coindesk

فقط یکسال تا کاهش ۵۰ درصدی پاداش بلاک بیت کوین باقی مانده است. اکنون پاداش بیت کوین استخراج کنندگان به ازای هر بلاک ۱۲٫۵بیت کوین است که این میزان تا ۳۶۵ روز آینده به ۶٫۲۵ بیت کوین کاهش پیدا خواهد کرد.

طبق قانون عرضه و تقاضا زمانی که عرضه جنسی کمتر از تقاضای آن باشد، قیمت باید افزایش یابد. با نگاهی به گذشته خواهیم دید که قیمت بیت کوین نهایتا یک سال بعد از هر نصف شدن پاداش استخراج افزایش می یابد و بازار بیت کوین رونق می گیرد.

براساس نتایج یک نظرسنجی که در توییتر در حال انجام است از ۲۵۷۴ نفر شرکت کننده، ۶۱% سرمایه گذاران باور دارند که قیمت در بازار بیت کوین قبل از نصف شدن پاداش ها (هاوینگ) افزایش می یابد و ۲۶% نیز اعتقاد دارند که پس از هاوینگ قیمت ها افزایش می یابد.

سال ۲۰۱۹ تاکنون سال خوبی برای بیت کوین بوده تاجائیکه شاهد رشد ۱۱۰% در قیمت بیت کوین بوده ایم. با توجه به این امر بسیاری از فعالان حوزه رمزارز باور دارند که بازار گاوی (به عبارت ساده، هنگامی‌که بازار رو به رشد باشد و قیمت روندی صعودی داشته باشد می‌گویند بازار گاوی است) با قدرت تمام بازگشته است.

شمارش معکوس تا روز هالوینگ بیتکوین

BlockReward