وبلاگ خبری MITNews وابسته به دانشگاه MIT در ۲۳‍ ژانویه (۳ بهمن) اعلام کرد که محققان این دانشگاه موفق به توسعه یک ارز دیجیتالی جدید به نام والت (Vault) شده اند که نودهای تایید کننده‌ی تراکنش در آن می توانند ۹۹ درصد داده کمتری در مقایسه با بیت کوین ذخیره ‌کنند. 

والت در شبکه NDSS و در ماه آینده به اجرا در خواهد آمد. وبلاگ MITNews در پستی جنجالی این چنین نوشت : تنها با دانلود قسمتی از کل داده‌های مربوط به تراکنش‌های شبکه، به کاربران امکان می دهیم به این شبکه بپیوندند.

MIT Researchers Design Cryptocurrency

والت حساب‌های خالی را حذف می کند و تایید تراکنش‌ها را فقط از طریق بررسی داده‌های مرتبط با تراکنش‌های اخیر فراهم می‌نماید. با استفاده از این تکنیک و طبق آزمایشات انجام شده، والت توانسته پهنای باند مورد نیاز برای اتصال به شبکه‌اش را تا ۹۹ درصد نسبت به بیت کوین و تا ۹۰ درصد نسبت به اتریوم کاهش دهد. این مزیت والت را به کاراترین ارز دیجیتال فعلی تبدیل می کند. نکته‌ی بسیار مهم اینجاست که والت این پروسه را با اطمینان از تایید تراکنش توسط تمامی نودهایش انجام می دهد و امنیتی یکسان برای تمامی همتایانش فراهم می‌سازد. سایز بلاک در والت برابر ۱۰ مگابایت است که توانایی حفظ ۱۰۰۰۰ تراکنش در درون هر بلاک را فراهم می کند. هر بلاک حاوی هش مربوط به بلاک قبل از خود نیز هست. به گزارش MITNews، یک کاربر در بیت کوین برای تایید تراکنش‌ها باید تمامی ۵۰۰۰۰۰ بلاک بیت کوین را دانلود کند یعنی چیزی در حدود ۱۵۰ گیگابایت اطلاعات و همچنین برای شناسایی کاربران جدید و اطمینان از اینکه کاربران سرمایه ی لازم جهت تکمیل تراکنشهای جدید را دارند باید موجودی تمامی حساب‌ها (تاریخچه تراکنش‌ها) را ذخیره کند.

ارز والت بر پایه بلاک چینی به نام آلگورند (Algorand) توسعه یافته که براساس اثبات سهام (proof-of-stake) کار می‌کند. طراح و توسعه دهنده بلاک چین آلگورند پروفسور سیلویو میکالی استاد معروف حوزه‌ی مهندسی در دانشگاه MIT است.

آلگورند پتانسیل ایجاد اقتصادی بی حد و مرز را داراست. کاربران در والت می توانند هر بلاک‌ را فقط با استفاده از اطلاعات موجود در ۱۰۰ الی ۱۰۰۰ بلاک قبلی که به آن breadcrumb می‌گویند، تایید کنند. به این ترتیب هر نود جدید اضافه شده به شبکه با breadcrumb مطابقت داده می‌شود.

البته ویتالیک بوترین خالق اتریوم پیشتر اعلام کرده بود که بلاک چین‌های آینده یعنی بلاک چین های مبتنی بر شاردینگ و اثبات سهام، هزاران بار کارا تر از بلاک چین های فعلی خواهند بود.

این در حالی است که توسعه‌دهندگان اتریوم برای پیاده‌سازی روش اثبات سهام، در حال توسعه پروتکل جدیدی به نام کسپر (Casper) هستند. آن‌ها اعلام کردند که در حال ادغام دو متد شاردینگ و کسپر با یکدیگر هستند که در آپدیت جدید این شبکه در دسترس خواهند بود. این دو روش باعث افزایش تعداد تراکنش‌های قابل پردازش در یک بلاک چین می شوند. چندی پیش هم گروهی از محققان یک شبکه‌ی پرداخت مقیاس‌پذیر به نام unit-e را راه‌اندازی کرده بودند.

منبع: cointelegraph

امتیاز
[تعداد رای: ۰ میانگین: ۰]