internal external

در این مقاله سعی داریم به فواید خرید و فروش رمزارز ها در سایت های داخلی نسبت به خارجی بپردازیم .

بهترین روش،  توضیح این فرایند با یک مثال میباشد :

فرض کنید که شخصی در داخل کشور میخواهد مقداری از اندوخته رمزارز خود را که توسط ماینینگ یا خرید برای سرمایه گذاری قبلا تهیه کرده به فروش رساند و آن را به پول ملی تبدیل گرداند.

فرایند کلی این تبدیل توسط صرافی های خارجی شامل انتقال رمزارز از کیف پول شخصی به حساب اکسچنج که شامل کارمزد انتقال میگردد ، مرحله بعد فروش رمز ارز در بازار اکسسچنج که خود شامل کارمزد تبدیل رمزارز به دلار  گشته و پس از آن تبدیل مقدار دلاری به ریالی که معمولا با حواله به حساب صرافی های داخلی صورت میگیرد خود شامل کارمزد دیگری میگردد پس در این فرایند به طور کلی فروشنده سه مرحله شامل کارمزد میگردد  .

نکته مهم: احتمالا شما در فرایند تبدیل رمزارز خود به ریال فقط دو مرحله شامل کارمزد گشته باشید، مرحله اول انتقال رمزارز به حساب صرافی داخلی و مرحله دوم کارمزد تبدیل رمزارز به ریال اما نکته ای که وجود دارد شما کارمزد مرحله دوم و سوم را یکجا به صرافی داخلی پرداخت کرده اید همان طور که در بالا اشاره کردیم فرایند این فروش را به صورت کلی بررسی میکنیم .

حال فرد خریداری را در نظر بگیرید که میخواهد اقدام به خرید مقداری رمز ارز انجام دهد همانند بالا این خرید هم شامل  مرحله کارمز تبدیل میگردد مرحله اول کارمزد تبدیل مقدار ریالی به دلار که توسط صرافی های داخلی صورت میگیرد ، مرحله دوم تبدیل مقدار دلاری به رمز ارز که توسط اکسچنج صورت میگیرد و مرحله سوم انتقال رمزارز از کیف پول اکسچنج به کیف پول شخصی خریدار میباشد .

پس میتوان نتیجه گرفت یک فرایند خرید و فروش در حالت عادی در بازار خارج از کشور شش مرحله شامل کارمزد های مختلف میگردد که تمام این مقدار از اصل سرمایه خریدار و فروشنده کسر میگردد و البته خروج ارز از کشور را هم باعث میگردد .

حال اگر فرد خریدار و فروشنده در داخل کشور با یکدیگر معامله کنند تمام این ۶ مرحله کارمزد فقط شامل یک مرحله کارمزد انتقال رمزارزها از کیف پول فروشنده به خریدار میگردد که البته اگر برای تامین امنیت این معامله بین خریدار و فروشنده  در این وسط سرویسی به عنوان واسطه قرار داشته باشد همانند تالارتبادلات (echangehall.ir) ، یک مرحله کارمزد دیگر هم به این روش اضافه گشته که شامل در مجموع ۲ مرحله کارمزد از  خریدار تا  فروشنده  میرسد.

امتیاز
[تعداد رای: ۰ میانگین: ۰]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *