خالق لایت کوین، چارلی لی، در توییتی در ۲۸ ژانویه امسال اعلام کرد که پروژه افزایش حریم خصوصی و افزایش قابلیت تعویض‌پذیری لایت کوین را کلید زده است.

litecoin-creator-charlie-lee

یکی از ویژگیهای بسیار مهم یک پول که بیت‌کوین و لایت کوین هیچ‌یک آن را ندارند، قابلیت تعویض‌پذیری پول می باشد. قابلیت تعویض‌پذیری و حفظ حریم خصوصی جدال بعدی ارزهای دیجیتال است. قابلیت تعویض‌پذیری در یک پول بیان می کند که هر واحد از یک دارایی دقیقا ارزشی برابر با واحدی دیگر از همان نوع دارایی دارد.

چارلی لی همچنین اظهار داشت:

اکنون بر روی افزایش قابلیت تعویض‌پذیری لایت کوین از طریق افزودن تراکنش‌های محرمانه به آن تمرکز کرده‌ام.

لی همچنین در مورد سازوکار اضافه شدن تراکنش‌های محرمانه به لایت کوین توضیح داد که این ویژگی می‌تواند از طریق یک سافت فورک به شبکه‌ی لایت کوین اضافه شود. سافت فورک در حقیقت اعمال تغییراتی در کد سورس یک ارز دیجیتال است که بر خلاف هاردفورک نیاز به گسسته شدن زنجیره ندارد.  لی قول داد که این تغییرات در سال ۲۰۱۹ محقق خواهند شد.

این در حالی است که قابلیت تعویض‌پذیری در بیت ‌کوین همیشه و یا در تمامی معاملات برقرار نیست. هنگامی که تعدادی بیت کوین‌ در یک فعالیت مجرمانه آلوده می‌شوند قسمتی از ارزش خود را از دست خواهند داد که متعاقبا قابلیت تعویض‌پذیری را نقض خواهد کرد.

در مقابل، ارزهای دیجیتال دوستدار حریم خصوصی نظیر مونرو (XMR)، زی کش (ZEC) ودش (DASH) به طور هدفمند برای رفع مشکل قابلیت تعویض پذیری و عدم ناشناس ماندن هویت کاربران در بیت کوین و دیگر آلت‌کوین‌ها ایجاد شده اند.

منبع : cointelegraph

امتیاز
[تعداد رای: ۰ میانگین: ۰]