iran-sanction

برخی دانشجویان مقیم بریتانیا برای انجام تراکنش های مالی خود از مقصد ایران به سراغ بیت کوین رفته اند.

به گزارش نشریه گاردین ، صدها دانشجو ایرانی در دانشگاههای بریتانیا مشغول به تحصیل هستند. به جهت حریم های موجود ، این دانشجویان به خدمات بانکی دسترسی نداشته و نمیتوانند شهریه خود را پرداخت نمایند .

گرایش دانشجوهای ایرانی به بیت کوین
با توجه به اینکه گزینه گزینه دیگری برای جابه جا کردن پول برای دانشجویان ایرانی خارج از کشور باقی نمانده بسیاری از انها به بیت کوین روی آورده اند . مازیار بهاری (سردبیر ایران وایر) به خبرنگار گاردین میگوید بسیاری از دانشجوهای ایرانی از بیت کوین برای دورزدن تحریم های بین‌المللی استفاده میکنند . شبکه بلاکچین بیت کوین به صورت غیر متمرکز هست در نتیجه هیچ سازمانی نمیتواند روی کنترلی داشته باشد .هر پدر و مادری که فرزندش در خارج از ایران تحصیل میکند میتواند نقداری بیتکوین از صرافی ارز دیجیتال در ایران خریده و ان را به مقصد کیف پول فرزندش ارسال نماید .گیرنده به محض دریافت میتواند آن را مجدد از طریق صرافی ها به پول تبدیل کرده .
کل این فرایند بدون نیاز به مجوز از سوی سازمان های دولتی صورت میگیرد . با این وجود بعضی از دولت ها شهروندان خود را ملزم به ارایه گزارشات استفاده از ارزهای دیجیتال جهت جلوگیری از مقاصد پولشویی و تامبن مالی تروریست میکنند .

منبع : CCN ترجمه از گروه ارزجدید

امتیاز
[تعداد رای: ۰ میانگین: ۰]