در قسمت اول مقاله پیش بینی قیمت بیتکوین به دلایل اشتباه های مردم در قضاوت آینده فناوری پرداختیم در این مقاله ضمن ادامه مطالب قبلی به ظهور بیت کوین و تاثیر دولت ها می پردازیم . 

در کل از ایده اولیه گرفته تا کارآیی و تجارت سودآور حدود بیست و پنج سال زمان لازم است. بزرگترین اشتباه ما و دلیل نهایی این است که مردم نسبت به آینده کور هستند. ما اختراعات فعلی را انجام می دهیم، آنها را به جلو می بریم ولی این اختراع پاسخ مشکلی است که هنوز ایجاد نشده ! راه حلی برای مشکلات آینده و این غلط است .

اختراعات موجود مشکلات فعلی را حل می کند. مشکلات آینده راه حل های جدید و جدیدتری می خواهند.

در مقاله استول میخوانیم که سی دی ها هرگز جایگزین کتاب های واقعی نمی شوند. او درست گفته بود که خواندن کتاب در سی دی با مانیتور شبکیه های چشم ما را اذیت می کند البته تجربه ی تلخی بود. اما درک این امر به ما کمک می کند تا ویژگی های لازم یک راه حل را برای آینده بشناسیم.

تقریباً غیرممکن است که بدانیم این راه حل ها چه شکلی هستند، اما می توانیم تشخیص دهیم که راه حل چه ویژگی هایی خواهند داشت تا بتوانیم هنگام رسیدن آن را تشخیص دهیم.

سی دی ها کاملاً محکم و شکننده هستند. خواندن مطالب در مانیتورها سخت هستند. آنها چشم را آزار می دهند. رایانه ها بسیار بزرگ و غیر قابل حمل بودند.

اما در مورد کتاب ها چطور؟

کتاب ها هم سنگین هستند. آنها از درختان ساخته شده اند! و به راحتی می توانند عناصر طبیعی را از بین برده یا آسیب بزنند.

اما راه حل خوب چیست؟ در مورد کامپیوتر و نت چطور؟

  • فوق العاده قابل حمل و سبک وزن باشند.
  • یک صفحه نمایش شفاف داشته باشند.
  • ذخیره اطلاعات به طور کامل از کاربر پنهان بشود.
  • به راحتی به عنوان یک کتاب استفاده می شود. فقط باز کنید و بخوانید.
  • از داده ها محافظت کند، بنابراین اگر آن را گم کنیم یا به آن آسیب برسانیم، می توانیم بدون نیاز به خرید مجدد آن را بازیابی کنیم.
  • به شما امکان میدهد کتاب های زیادی را به طور همزمان حمل کنید.

البته ما اکنون جواب را می دانیم: کیندل و آی پد

Ipad book

هر دو سهولت فوق العاده ای در استفاده دارند، رسانه ذخیره سازی را کاملاً از کاربر پنهان می کند، با تهیه نسخه پشتیبان از داده ها از آن محافظت کرده و به راحتی از بین می رود.

از موارد فوق، ما سه اصل داریم که به ما در پیش بینی آینده کمک می کنند:

– مشاهده کنید.

– تفسیر نکنید.

– راه حل های امروز را برای مشکلات فردا استفاده نکنید.

خوب ، بگذارید به سرنوشت بیت کوین و کریپتو بپردازیم.
امیدوارم که ما موفق تر از Stoll باشیم.

 

ظهور بیت کوین ، کریپتو و عدم تمرکز

ما با چند پیش بینی آسان شروع خواهیم کرد و به برخی موارد پیچیده تر و دور دست و همچنین موارد جدی بحث برانگیز می پردازیم.

ترکیدن حباب  :

افراد داخل و خارج از کریپتو آنها را حبابی می بینند که ظاهر می شود و باعث می شود قیمت ها به شدت نوسان داشته باشد.

در حال حاضر ما درگیر سرخوردگی فوق العاده ای هستیم. پتانسیل بسیار زیادی وجود دارد و ما عملاً می توانیم آینده غیرمتمرکز را بچشیم. البته اینکه ۹۰٪ توکن ها با شکست مواجه خواهند شد درست است.

bubble

ده سال از زمان آزمایش کریپتو گذشت همه در مسیرهای ریلی آینده کار می کنند اما ما جز تجارت سوداگرانه و برخی از قراردادهای هوشمند چیز دیگری برای آن نداریم. بعضی برنامه ها بسیار ناپسند و عملاً غیرقابل استفاده هستند. وقتی میخواهید پولی را ارسال کنید عصبی می شوید. بهتر است که شما آن آدرس را درست کپی کرده و جایگذاری کنید تا پول شما از بین نرود!

هنگامی که حباب اینترنت پشت سر گذاشته شد بسیاری از شرکت های حاشیه نشین امروز شاهد سقوط سهام ۸۵٪ درصدی بودند. با این حال آنها زنده ماندند و آمازون و گوگل به تسلط بر جهان ادامه دادند.

نوآوری کار سختی است. شما به معنای واقعی کلمه در تلاش هستید چیزی را ایجاد کنید که وجود ندارد!

هیچ راهنمایی، هیچ الگوی کاری، هیچ مدل تجاری وجود ندارد. شما تنها هستید. البته با این شانس ۹۰٪ مردم و شرکت ها شکست می خورند!

ارزهای رمزنگاری دولتی شکوفا می شوند :

بسیاری از دولت ها درگیر می شوند آنها نمی خواهند کنترل عرضه پول را از دست دهند.

دولت ها در طولانی مدت بازنده میدان خواهند بود. احتمالاً در سی تا صد سال آینده. اما در ده یا بیست سال انتظار داشته باشید که ارزهای دیجیتال بسیار قدرتمند شوند و در سراسر جهان تسلط داشته باشند.

یک فرد متوسط جامعه درکی از پول در حریم خصوصی ندارد درست مانند هنگامی که سربازان به خانه شما حمله می کنند و هر آنچه را که در اختیار دارید می گیرند ناگهان نیاز به حفظ حریم خصوصی برای همین مردم بسیار واقعی می شود.

ارزهای رمزنگاری دولتی شکوفا می شوند ، دولت ها در چند سال آینده نبرد را از دست خواهند داد، احتمالاً در سی تا صد سال (بسته به بحرانهای مالی) این به شرط آن است که ما به عنوان یک مسابقه دهنده بتوانیم دوام بیاوریم و خودمان را خسته نکنیم.
هدف اصلی فناوری بلاکچین توزیع قدرت در یک سیستم است. کریپتو ها و برنامه های غیرمتمرکز ، مجموعه ای قدرتمند از چک ها و توازن ها را در برابر اقدامات مضر برای سیستم فراهم می کنند.

وقتی پنج بانک مختلف صاحب یک بلاکچین هستند، این یک بلاکچین نیست، این یک پایگاه داده است. فقط وقتی بانک ها ، قانون گذاران، سهامداران و مشتریان بانک کلیدهای بلاکچین را همزمان نگه دارند و بتوانند قدرت یکدیگر را خنثی کنند ، این یک بلاکچین واقعی است.

رمزنگاری دولتی نمایانگر فساد کامل این ایده است. اما آنها به هر طریقی این کار را انجام می دهند.

در حقیقت، آنها به جای توزیع قدرت، به دنبال این خواهند بود که قدرت بیشتری را متمرکز کنند، به این طریق که توانایی ردیابی مخارج تک تک شهروندان را داشته باشند و بطور خودکار مالیات را از دستمزد و فروش کالاها و خدمات وصول کنند. به همین دلیل دولت های اقتدارگر برای ساختن رمزارزهای دولتی در حال مسابقه هستند. آنها نمی توانند صبر کنند که شما پول الکترونیکی بدون رد یابی در جیب داشته باشید.

آنها پول نقد فیزیکی را کاملاً غیرقانونی می دانند و تحت پوشش سه بهانه زیر انتشار ارز دیجیتالشان را انجام می دهند.

– متوقف کردن پولشویی
– متوقف کردن تروریست ها
– متوقف کردن جرم

صحبتهای روانشناس آمریکایی گوستاو گیلبرت با نازی هرمان گورینگ در دادگاههای نورنبرگ را به خاطر دارید؟ گورینگ به او گفت که بیشتر مردم هر آنچه رهبرانشان به آنها می گویند بدون سؤال انجام می دهند، خواه دموکراسی باشد یا دیکتاتوری فاشیستی.

و صد البته هم اکنون در مورد ارزهای دیجیتال نیز همینطور است مردم مانند ربات هر آنچه دولت برایشان دیکته کند می پذیرند.

 

منبع

امتیاز
[تعداد رای: ۰ میانگین: ۰]