پیش بینی آینده ی یک تجارت دشوار است ، در حقیقت اشتباه کردن راحت و پیش بینی درست بسیار سخت و دشوار است.

اما این دقیقاً همان کاری است که ما در اینجا انجام خواهیم داد. از آنجا که ما به سرعت به یازدهمین سالگرد انتشارWhitepaper بیت کوین نزدیک می شویم ، من سعی خواهم کرد تا تکامل بیت کوین، بلاکچین و ارز های رمزنگاری غیر متمرکز را بررسی کنم .

من سعی میکنم خیلی عمیق اطلاعات را تجزیه و تحلیل کنم و بررسی کنم که آیا  “بیت کوین به صفر میرود” یا اینکه تبدیل به ارز ذخیره ای شده و به ارزش ۱۰۰۰،۰۰۰ دلار یا حتی بیشتر خواهد رسید ؟

در آینده ما خواهیم دید که چگونه فناوری تغییر خواهد کرد و چگونه جامعه با آن متحول می شود.

من یک پیش زمینه مناسب برای پیش بینی موفقیت آمیز روندها و فناوری های آینده دارم. آرتور سی کلارک ، یکی از بزرگترین نویسندگان علمی تخیلی همه زمان ها ، شاهد آمدن ماهواره ها وGPS و همچنین اینترنت و ارتباط از راه دور بود اما با اعتراف کرده که او اهمیت موشک ها را بیش از حد ارزیابی کرده و موفق به دیدن آن نشد.

اگر نظریه آشوب به ما می گوید پیش بینی آینده غیرممکن است اما این کاملاً هم درست نیست!

Chaos theory

ما هرگز نمی توانیم عمق نفوذ فناوری را به درستی ببینیم و درک کنیم ، برای مثال فرض کنید که سعی دارید کامپیوتر و اینترنت را برای یک کشاورز قرن ۱۸ توضیح دهید !! 

تعداد کمی از افراد می توانند این کار را به خوبی انجام دهند.

در حقیقت ، بیشتر افراد آینده را به طور خنده داری تصور می کنند، بنابراین قبل از اینکه به پیش بینی بپردازیم ، باید سعی کنیم از اشتباهات بپرهیزیم.

چیزهایی مانند اینترنت هرگز به نتیجه نخواهد رسید !

اولین دلیل اینکه مردم در مورد آینده اینقدر اشتباه می کنند بخاطر این است که آنها برای همه چیز فقط حدود ۵ دقیقه وقت می گذارند، در واقع اصلا فکر نمی کنند.

عکس زیر مغز مارمولک ابتدایی است که دارای یک اکتشافی ذهنی است که کاملاً ناتوان از درک هر چیز جدیدی است. این مغز فقط برای حمله، دفاع، پیدا کردن غذا و سرپناه و جلوگیری از کسالت خوب است. این مغز کوچک تنها یک دستگاه بقا است.

Homer’s brain.

و متأسفانه، بسیاری از مردم تقریباً کل زندگی خود را در این سطح زندگی می کنند.

دومین دلیل اصلی که مردم در مورد آینده بسیار اشتباه می کنند این است که بر خلاف انتظاراتشان است. به شرکتی مانندKodak فکر کنید که به سادگی از دیدن قدرت فیلم دیجیتال امتناع ورزید زیرا آنها بیش از صد سال در پشت فیلم شیمیایی شغل ایجاد کرده بودند. آنها آینده را فدای گذشته کردند و با ورشکستگی سختی مواجه شدند. برای دیدن آینده باید بتوانید خارج از خود قدم بگذارید، موفقیتهای گذشته خود را فراموش کنید و فراتر از درک فعلی خود را ببینید.

سومین دلیل عمده عدم موفقیت مردم در آینده این است که موقعیت قدرت آنها را به چالش می کشد. همه بیت کوین و رمزنگاری را “تقلب” یا “کلاهبرداری” می دانند.

آنها به معنای واقعی کلمه نمی توانند تکنولوژی آینده را به روشنی ببینند، زیرا آنها ذینفع اصلی سیستم فعلی هستند. آنها نمی خواهند ببینند. بنابراین آنها در یک نوع جنگ اطلاعاتی شرکت می کنند، حتی اگر ناخودآگاه باشد. این چیزی نیست جز یک مکانیسم دفاع ذهنی. ظهور شیوه های جدید اداره جهان به این معنی است که موقعیت آنها تحت الشعاع قرار گرفته و آنهاوحشت زده شده اند.

سؤال از این افراد در مورد بیت کوین مانند این است که از یک راننده تاکسی که درUber کار می کند در مورد سازنده حشره کش سوال کنید در حقیقت نظرات آنها هیچ ارزشی ندارد.

چهارمین دلیل اصلی که مردم پیش بینی ها را پیچیده می کنند به این دلیل است که آنها تنها عقیده خود را می بینند. آنچه شما در مورد جهان فکر می کنید با واقعیت غالباً یکسان نیستند.

من شرط می بندم که تقریباً همه با خنده به مردی که هم اکنون صاحب آمازون است فکر می کردند !

ظهور ارتباط از راه دور و روزی که همه چیز را از کتاب گرفته تا مواد غذایی از طریق آمازون خریداری کنند تقریبا غیر قابل تصور بود.

buy goods by internet

در این جا خاطره ای را برای شما می نویسم که خواندنش خالی از لطف نیست.

نیکلاسNegroponte ، مدیر آزمایشگاه رسانهMIT ، پیش بینی کرد که ما به زودی کتاب و روزنامه را مستقیماً از طریق اینترنت خریداری می کنید.

پنجمین دلیل که مردم آینده را اشتباه می گیرند عدم صبر است.
انتظار سخت ترین قسمت است. صبر لازم است تا اجازه دهیم امور به طور طبیعی توسعه یابند.

خلاقیت نیاز به اشکال و شکست و سرسختی فوق العاده دارد. هنگامی که ایده خود را در معرض واقعیت زنگ زدگی ، گرانش و اصطکاک قرار دهید ، همه چیز از هم گسیخته می شوند. هیچ طرحی از تماس با دشمن جان سالم به در نمی برد. واقعیت یک سنگ فرش است که یا شما را خرد می کند یا عقاید شما را تیز می کند.

تمام ایده های بزرگ و مهم معمولا بعد از ۲۵ سال به نتیجه رسیده است.
برای مثال جورج دی مسترال ، مخترعVelcro یا همان لباس فضانوردی اولین بار در سال ۱۹۴۱ زمانی که همراه با سگش به پیاده روی رفته بود این ایده را به دست آورد. این مفهوم هفت سال دیگر کاملاً در ذهن او ریشه دواند. وی در سال ۱۹۴۸ در زمینه بازآفرینی قلاب های ریز کار خود را آغاز کرد و ده سال طول کشید تا کار کند و تولید انبوه شود.

Velcro

پس از آن او شرکت خود را در اواخر دهه ۵۰ افتتاح کرد ، وی در آن زمان انتظار تقاضای زیاد و فوری را داشت.

پنج سال دیگر طول کشید تا برنامه لباس های فضا نوردی تکمیل شود. مردم جهان فقط به مشکلاتی که برای آنها حل می شود اهمیت می دهند نه ایده یا ایدئولوژی که در پشت آن قرار دارد.  برای موفقیت سالهای زیادی را باید به انتظار نشست.

در واقع همه ی این ها را تعریف کردم تا بگویم اگر به تازگی در حال کار بر روی ارزهای دیجیتال هستید یا با این بازار آشنا شده اید ، ( شاید هم کمی متضرر شده باشید ) مطمئن باشید که هفته آینده نتیجه فوری نخواهید گرفت همانطور که در حدود ده سال زمان گذشته تا چنین پتانسیلی پیدا شود و بیتکوین از قیمت کمتر از یک سنت به هزاران دلار برسد !! پس بهتره خوشبین باشید و حداقل ده سال دیگر نیز به انتظار بنشینید.

 

منبع : medium.com

امتیاز
[تعداد رای: ۰ میانگین: ۰]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *