روند رو به رشد نمودار بیتکوین دوباره شروع شده و با شیب گرفتن آن ، سوال های زیادی برای فعالین بازار کریپتوکارنسی و افرادی که به تازگی با این مارکت آشنا میشوند به وجود میاید … چرا بیتکوین ارزشمند است و ارزش آن روز به روز بیشتر میشود ؟!

مقاله‌ی زیر نوشته ی یکی از کاربران Hacker noon است که به بررسی دلایل افزایش قیمت بیتکوین پرداخته است .

 

تعداد کل بیتکوین ها محدود است و تنها ۲۱ میلیون بیت کوین وجود خواهد داشت. این یک عامل اساسی در ارزش بیت کوین است .من پیامبر نیستم ، هیچ توپ کریستالی جادویی ندارم ، حتی من ادعا نمی کنم که هر عاملی را که باعث افزایش قیمت BTC شده است را می دانم. با این حال ، من می دانم که همه عوامل زیر نقش مهمی در افزایش قیمت بیت کوین دارند. بنابراین ، بیایید در مورد چگونگی افزایش قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۹ صحبت کنیم.

یک منبع کوچک در حال کاهش

BTC hodl

نمودار بالا ، قیمت بیت کوین (خط سیاه) را در طول زمان ، در مقایسه با نوارهای رنگی ، نشان می دهد که نشان دهنده درصدی از عرضه بیت کوین است که در یک بازه زمانی خاص خرج نشده اند . باندهای آبی رنگ در بالا نمایانگر درصدی از بیت کوین موجود است که در مدت زمان بیش از ۵ سال خرج نشده است. باندهای قرمز در پایین نشانگر درصد بیت کوین است که در کمتر از ۱ روز خرج نشده است.

اما مطلب بالا نمایانگر چیست؟

تعداد بیشتریHODL وجود دارد !!!

توجه خواهید کرد که در حالی که کل عرضه بیت کوین رو به افزایش است ، عرضه تعداد بیت کوین های در گردش در حال کاهش است. این با رشد باندهای آبی در گوشه بالا و سمت راست نمودار نشان داده شده است. همانطور که گفته شد ، این گروهها درصد بیت کوین را در گردش نشان می دهند که بیش از ۵ سال منتقل نشده و یا خرج نشده است ، اما نمایانگرHODL است.

در حال حاضر ، حدود ۲۰٪ از کل عرضه بیت کوین در بیش از ۵ سال خرج نشده است ، به این معنی که ۲۰٪ از عرضه در حال حاضر برای بلند مدت نگه داشته می شود ، یا حتی ممکن است به دلیل فراموش شدن کلیدها و عبارات فراموش شده از بین برود.

صرف نظر از این ، نشان می دهد که میزان عرضه این سکه (مقدار سکه های قابل استفاده برای مصرف BTC) در حال کاهش است ، در حالی که کل عرضه (مقدار سکه های موجود) رشد می کند.

در حدود ۳۳۰ روز دیگر ، پاداش استخراج بیت کوین به نصف کاهش می یابد. بیایید چند قدم عقب برداریم تا بتوانیم بهتر بفهمیم این به چه معنی است و چه کاری می تواند به ارزش بیت کوین انجام دهد.

هالوینگ :

در حدود ۳۳۰ روز دیگر، پاداش استخراج بیت کوین به نصف کاهش می یابد. بیایید چند قدم عقب برداریم تا بتوانیم بهتر بفهمیم این به چه معنی است و چه کاری می تواند برای ارزشمند تر شدن بیت کوین انجام دهد.

ماینرها مانند حسابداران بلاکچین هستند ، آنها رایانه های خود را برای تأیید اعتبار معاملات انجام شده در دفترچه بیت کوین تنظیم می کنند و هر وقت یک بلوک جدید را ماین کردند ، ۱۲.۵ بیت کوین به آنها پرداخت می شود. این ۱۲.۵ بیت کوین  جدید تا زمانی که بلوک جدید استخراج نشود وجود ندارد.

پاداش ماین همچنین برای تأمین هزینه های اساسی ماینرها، مانند قبض های برق و مواردی از این قبیل است. این بدان معناست که هر بار بلوک جدید استخراج می شود و بیت کوین جدید تولید می شود ، ماینرها معمولاً اینBTC جدید را برای تأمین هزینه های خود به فروش می رسانند وBTC جدید به اکوسیستم بزرگتری که باید خریداری شود ، فروخته می شود وHODL آزاد کند.

btc_halving

تعدادکل بیت کوین ها تا به امروز ۲۱ میلیون می باشد. عمل هالوینگ یا نیم شدن مقدار استخراج بیت کوین هشدار عملکردی ضد تورمی است که ساتوشی ناکاموتو (خالق بیت کوین) در آن قرار داده است تا اطمینان حاصل کند که هرگز ارزش بیت کوین با افزایش سریع سرعت ماینینگ آن کاهش نمی یابد. وی عملکرد موجود در وایت پیپر بیت کوین را توصیف می کند.

این واقعیت که سکه های جدید تولید می شوند به معنای عرضه پول با مبلغ برنامه ریزی شده است ، اما این مطلب لزوماً منجر به تورم نمی شود. اگر عرضه پول با همان سرعتی افزایش یابد که تعداد افرادی که از آن استفاده می کنند افزایش یابد ، قیمت ها ثابت باقی می مانند. اگر به همان میزان تقاضا افزایش نیابد ، افزایش قیمت وجود دارد و دارندگان اولیه پول شاهد افت ارزش آن خواهند بود.

به نظر می رسد که در این فرآیند نرخ ثابت بهترین فرمول است.

هالوینگ یک کاتالیزور بسیار مثبت برای بیت کوین است ، نه تنها نشان دهنده کاهش در نرخ رشد عرضه است ، بلکه بیانگر مقدار کمتری از بیت کوین است که بطور مرتب توسط ماینرها فروخته می شود. این کاهش به معنای فشار نزولی کمتر بر قیمت بیت کوین با گذشت زمان است.

اکنون که عرضه را بررسی کردیم ، به بررسی تقاضای فعلی بیت کوین خواهیم پرداخت.

سرمایه گذاران نهادی

صندوق های بازنشستگی ، بانک ها و سایر موسسات مالی سریعاً صحبت های منفی در مورد بیت کوین اعلام کرده اند. مدیرعامل جی پی مورگان نیز بیت کوین را کلاهبرداری توصیف کرد. (وی هم اکنون در حال راه اندازی ارز دیجیتال خود است.)

مردم تمایل دارند از آنچه که درک نمی کنند متنفر باشند ، و تا همین اواخر ، بازیگران نهادی بیت کوین را درک نمی کردند. ارزش بیت کوین نتیجه ای است از تعداد فزاینده افرادی که ابزار آن را درک می کنند و به نظر می رسد سرمایه گذاران نهادی در حال شروع به گرفتن آن ابزار هستند.

افزایش تعداد موسساتی که به طور فعال (یا با توجه به سرمایه گذاری) در کریپتو کارنسی سرمایه گذاری می کنند ، افزایش یافته است. فیدلیتی در اوایل سال ۲۰۱۹ یک سرویس حضانت کریپتو کارنسی را افتتاح کرد ، آنها نظرسنجی را در بین سرمایه گذاران نهادی انجام دادند و دریافتند که ۴۳٪ از آنها می خواهند ارزهای رمزپایه را به اوراق بهادار خود اضافه کنند.

این مهم است زیرا جمعیتی که به سرمایه گذاران نهادی امکان می دهد پول خود را کنترل کنند همان جمعیتی است که در ورود به بازارهای رمزنگاری مقاومت نشان داده است. اگر سرمایه گذاران نهادی تصمیم بگیرند دارایی های تحت مدیریت خود را از اوراق قرضه یا طلا به بیت کوین منتقل کنند رشد بیت کوین حیرت آور خواهد بود.

به نظر می رسد که بازار شروع به ارائه این نقدینگی به صورت ارگانیک کرده است (اجازه دهید در مورد سازندگان بازار صحبت نکنیم). درست در زمان راه اندازی سیستم  هایی مانندBAKKT در ماه ژوئیه ، یک موج شیب دار برای موج دیگری از سرمایه گذاری فراهم کرد.

 

libra

 

من طی چند هفته گذشته آنقدر در مورد ارز دیجیتال فیس بوک خوانده ام و نوشتم که بیمار شدم. بنابراین من در اینجا نمی خواهم به جزئیات بپردازم. من نمی فهمم که آیا سکه لیبرا واقعاً غیرمتمرکز خواهد بود یا نه ، این یک نشانه نگرانی از آینده ای است که شرکت ها بر همه حاکمیت دارند.

آنچه که من می خواهم در اینجا به آن توجه کنم همان کاری است که این خبر انجام داده است و منجر به افزایش محبوبیت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال شده است . فیس بوک توجه رسانه ها را دارد ، یکی از بزرگترین شرکت های جهان است و نسبت به چندین کشور پول بیشتری دارد.

چندی پیش اخبار مربوط به پروژه لیبرا در سرتاسر توییتر و حتی رسانه های سنتی بوده است. Forbes، Fast Money، Financial Times؛ همه افراد ورود فیس بوک به بازار کریپتوکارنسی را پوشش می دهند.

این برای بیت کوین شگفت انگیز است. موج سرمایه گذار خرده فروشی حتی آغاز نشده است . اگر چه حجم جستجو در گوگل برای “بیت کوین” در مقایسه با آخرین باری که قیمت این رشد را تجربه کرده است ، هنوز هم در سطح نسبتاً کمی است ولی با شروع بازار خرده فروشی ، خواهیم دید که حجم جستجو افزایش می یابد و FOMO شروع به کار می کند.

منبع: hackernoon.com

امتیاز
[تعداد رای: ۰ میانگین: ۰]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *