Bitcoin-fees

Fee  در تراکنش های بیت کوین چگونه محاسبه میگردد :

تعریف فی تراکنشهای بیت کوین معمولا با دو عدد همراه است : کارمزد کلی وکارمزد به ازای هر بایت  (یاکیلوبایت) . کارمزد کلی : مبلغ کلی که شما پرداخت میکنید ، مثلا  ۱۰۰۰۰ ساتوشی یا ۰٫۰۰۰۱ بیت کوین. قاعدتا این مهم ترین عدد محاسباتی برای شما ست چرا که مشخص میکند چه مقدار باید بپردازید. کارمزد به ازای هر بایت (یاکیلوبایت) : کارمزد کلی که بر تعداد بایت های داخلی ک تراکنش تقسیم شده است ، مثلا ۴۰  ساتوشی در هربایت  (satoshi/byte)  یا  ۰٫۰۰۰۴  بیت کوین در هر کیلوبایت  (bitcoins/kilobyte). این مهم ترین عدد محاسباتی برای استخراج کنند گان است . آنها با توجه به این عدد تصمیم میگیرند که آیا تراکنشی را داخل بلوکی که میخواهند بسازند قرار  بدهند یا خیر. با توجه به این که استخراج کنندگان میتوانند در هر بلوک حداکثر  ۱ میلیون بایت  (۱مگابایت) تراکنش بگنجانند ، پس ترجیح آنها براین است که از تراکنشهایی که کارمزد بیشتری پرداخت میکنند استفاده کنند.

مهم است بدانید که میزان کلی بیت کوینهای تراکنش شما اهمیتی ندارد . مثلا اگر تراکنش شما ۲۵۰  بایت باشد ، چه در حال جابجایی  ۰٫۰۰۱  بیت کوین باشید وچه  ۱میلیون بیت کوین ، بایدمیزان کارمزد یکسانی پرداخت کنید. برای تراکنشهای ارسالی میتوانید با توجه به مرور گر بلاک  (block explorer) یک یا زعددهای فوق الذکرو یا هر دوی آنها را ببینید. اما برای تراکنشهای یکه هنوز انجام نداده اید قاعدتا بدنبال عددی مناسب برای کارمزد به ازای هر بایت باشید تا مطمئن شوید تراکنش شما سریعا تایید خواهد شد . جهت یافتن عدد ایده آل برای کارمزد به ازای هر بایت باید اندازه تراکنش خود را به بایت بدانید . متاسفانه بسیاری از کیفپول ها امکان مشاهده تعداد بایتهای موجود در تراکنش را قبل از ارسال آن ندارند .

محاسبه کارمزد کلی با دو عدد ارتباط مستقیم دارد . نخست تعداد منابع ورودی بیت کوینی که تصمیم به ارسال آن دارید به کیف پول شماست. مثلا اگر بخواهید یک بیت کوین از کیف پول خود منتقل کنید که پیشتر نیمی از آن از یکنفر ، ۰٫۲  آن از نفر دیگر و  ۰٫۳ مابقی از نفر سوم برای شما ارسال شده ، عدد ورودی برابر با  ۳  خواهد بود . عدد دوم یکه در این محاسبه اهمیت دارد تعداد منابع خروجی تراکنش است .  بطور معمول وقتی که شما بیت کوینی را برای شخصی ارسال میکنید ، این عدد برابر با  ۲ است ، که یکی ازآنها آدرس فرد دریافت کننده و دیگری آدرس تغییرات مالکیت است . لذا این عدد همیشه حداقل ۲ است. حجم تراکنش برحسب بایت برابر است با تعداد ورودی ضربدر عدد  ۱۴۸ بعلاوه تعداد خروجی ضربدر عدد ۳۴ بعلاوه عدد ۱۰ وسپس حاصل بعلاوه و یا منهای تعداد ورودی .

حجم تراکنش  = ± تعداد ورودی + (x 148تعداد ورودی) + (x 34تعداد خروجی) + ۱۰ .

مثلا اگر آدرس یکی از منابع ورودی دارای امکان چند امضایی (multi signature) باشد ، حجم تراکنش شما بالاتر میرود ویا اگر دریافت کنندگان تراکنش شما بیش از یک کیف پول باشند . اما همان طور که اشاره شد کاربر عادی معمولا کمتر درگیر سناریو های مذکور میشود که جهت تسهیل کار برای این دسته ازکاربران تصمیم به حذف این سناریوها گرفتیم . در پایان این نکته حائز اهمیت است که زمانی که این ماشین حساب به ازای ورودی ها و خروجی های شما نمایش میدهد حدودیست و بیشتر به حداکثر زمان مورد نیاز برای تایید تراکنش نزد یک است.

منبع :http://www.coiniran.com

امتیاز
[تعداد رای: ۰ میانگین: ۰]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *