پس از ظهور رمزارزها کیف پولهای متنوعی نیز به وجود آمده اند. کیف پول مهمترین و اساسی ترین رابط بین مالک دارایی دیجیتال و رمز ارز می باشد که مالک از طریق آن می تواند دارایی دیجیتالی خود را مدیریت و حفاظت کند. مثلا با داشتن یک کیف پول ساده برای رمزارزی مثل بیت کوین، مالک رمزارز می تواند بانک شخصی خود را داشته باشد و دارایی اش را همه جا بدون هیچ مساله ای همراه داشته باشد. اما این امکان در بدو پیدایش بیت کوین و در حقیقت قبل از ظهور کیف پولهای HD، امکان پذیر نبود.

روش کار کیف پولهای بیت کوین اینگونه است که آدرس خصوصی / عمومی (یا همان کلید) به طور کاملا تصادفی تولید می شود و مستلزم این است که کاربر هر بار پس از ایجاد یک آدرس جدید یک پشتیبان بگیرد. اگرچه ممکن است این کار در ابتدا ساده و آسان به نظر برسد اما رفته رفته و با توجه به افزایش تراکنش های شما، پروسه بکاپ گرفتن از آدرس ها، پر زحمت و پیچیده تر می شود.

بعلاوه اگر برای حریم خصوصی مالی خود اهمیت ویژه ای قائلید و همچنین تراکنش های مالی زیادی را انجام می‏دهید پس باید آدرسها و کلیدهای خصوصی فراوانی را تولید کنید. اما به جهت جلوگیری از تلفات در حافظه، برخی از کیف پولها از آدرس خود بیت کوین برای همه تراکنشها استفاده می‌کنند که این عمل می تواند حریم شخصی مالک را به خطر بیندازد. درست به همین دلیل است که کیف پول های HD توسعه داده شدند.

کیف پول HD چیست؟

حال فکر کنید که چقدر خوب میشد که اگر مکانیسمی وجود داشت که از طریق آن کلیدهای خصوصی و عمومی بصورت اتومات و بدون امکان کشف این رمزهای تولید شده و بدون دخالت شما بکاپ گرفته می شدند. کیف پولهایی با این قابلیت را کیف پولهای اچ دی (HD Wallet) می گویند.

تمامی کیف پول های HD از کلید‏های seed  که متشکل از ۱۲ کاراکتر هستند، استفاده می کنند. پس از هر تراکنش این  seedبصورت اتومات اضافه می شود و از آن برای ایجاد آدرسهای جدید بیت کوین نامحدود استفاده می شود.

 

مزیتهای یک کیف پول (HD Wallet)

  •   بک آپ گیری فقط از یک کلید.
  •   امکان ساخت آدرسهای دریافتی متفاوت پس از هر دریافت بیت کوین.
  •  حفظ حریم خصوصی مالی. ( از آنجا که هر دفعه یک آدرس جدید تولید می شود می توان کاربران جدید را گمراه کرد)

 

HD های محبوب

کیف پولهای HD ی متفاوتی در بازار موجود هستند. فقط برخی از آنها رایگان هستند. لیستی از محبوب ترین کیف پولهای HD :

نام کیف پول نوع کیف پول پلتفرم موجود هزینه خصوصیات کلیدی
Ledger Nano S سخت افزاری Windows,
Mac,
Linux
۶۵ دلار کیف پول HD
Trezor سخت افزاری Windows,
Linux,
OS X
۹۹ دلار کیف پول HD
KeepKey سخت افزاری Windows,
Mac,
Linux
۹۹ دلار کیف پول HD
Mycelium موبایل Android رایگان کیف پول HD

 

منبع coinsutra

 

 

امتیاز
[تعداد رای: ۱ میانگین: ۴]