خالق اتریوم (ویتالیک بوترین)، اتریوم مزیت‌های بیشتری نسبت به همتای خود یعنی بیت کوین دارد. وی افزود نسل دوم بلاک چین که او خالق آن است آن‌قدر شایسته است که مهم‌ترین رمزارز در بازار جهانی باشد.

اتریوم بیت کوینی است که تکامل یافته است

مغز متفکر پروژه اتریوم در مصاحبه‌ای که با بیزینس اینسایدر داشته، توضیح داده که او در شروع کار کاملا درگیر بیت کوین بوده است. او تقریبا دو سال ابتدای فعالیت خود را صرف مشارکت فعالانه در جامعه بیت کوین کرد و در پروژه‌های متنوعی در ارتباط با ارز دیجیتال نیز مشغول شد تا این‌که دانشگاه را ترک کرد تا بتواند به طور کامل در فعالیت های مربوط به توسعه فناوری‌ بلاک چین سهیم شود. او پس از ترک دانشگاه و در مدت زمان بسیار کمی متوجه قدرت بلاک چین شد او متوجه شد که چیزهای جالب‌تری از یک رمزارز یک به یک وجود دارد که بلاک چین توانایی انجامش را دارد. او ایده اتریوم را مطرح کرد، این‌که فن آوری بلاک چین یک زبان برنامه‌نویسی است که روشی ساده‌ و راهی منطقی برای ایجاد یک پلتفرم است که می‌تواند برای کاربردهای متعددی مورد استفاده قرار گیرد.

اگر بیت کوین را ماشین حساب تصور کنیم آنگاه اتریوم یک تلفن همراه هوشمند است

او برای مقایسه قدرت دو بلاک چین، ماشین حساب و گوشی هوشمند را مثال زد. ساختار شبکه بیت کوین اینگونه است که بیت کوین می‌تواند فقط یک کار را درست انجام دهد اما اتریوم به دلیل اینکه یک ماشین تورینگ کامل است (Turing complete) و همچنین به خاطر وجود قراردادهای هوشمند و برنامه‌های غیرمتمرکز، توانایی ارائه امکانات گسترده تری به کاربران و توسعه‌دهندگان دارد. تفاوت بین ماشین حساب و گوشی هوشمند در چیست؟ در حالی که ماشین حساب فقط یک کار را به نحو احسن انجام می‌دهد، آیا واقعا نیاز مردم مرتفع خواهد شد یا مردم می‌خواهند کارهای دیگر را نیز انجام دهند؟

اگر شما صاحب یک گوشی هوشمند باشید، شما یک ماشین حساب جیبی، پخش‌کننده موسیقی و خیلی چیزهای دیگر را هم در قالب اپلیکشین در گوشی خود دارید.

اخیرا اتریوم برای رسیدن به ETH 2.0 توانست هارد فورک قسطنطنیه را اجرا کند که می‌تواند گام اول برای ایجاد یک بلاک چین مقیاس‌پذیر، سریع و کارآمد باشد که توانایی پردازش تا ۱ میلیون تراکنش در ثانیه را داراست.

امتیاز
[تعداد رای: ۱ میانگین: ۴]